وبلاگ شخصی فرهاد داودوندی
 
فروشگاه لوازم یدكی اتومبیل ، نجوم ، ورزش ، شطرنج، هنر و علم در بروجرد
tabligh
tabligh
تبریک به علاقمندان به تاریخ بروجرد


بروجرد از منظری دیگر

نوشته استاد عباس زرین

منتشر شد

فرهاد داودوندی- یافته بروجرد:

خوشبختانه پس از سالها انتظار کتاب " بروجرد از منظری دیگر" نوشته استاد عباس زرین منتشر شد.


علاقمندان به تاریخ بروجرد و بخصوص تاریخ معاصر می توانند از این گنجینه ادبی تاریخی، برای شناخت بروجرد حداکثر استفاده را ببرند.


در این کتاب که سالها بود بنا به دلایلی چاپ آن به تاخیر می افتاد، مطالب بسیار متنوعی به مانند:


محله ها و کوچه های بروجرد، اماکن و بعضی آداب، کفتر و کفتر بازی در بروجرد، گذراندن اوقات فراغت، بازی های بروجرد، قهوه خانه ها در بروجرد، بیماری ها و درمان در بروجرد، درویش ها و بعضی چهره های متفاوت، پدیده تقسیم آب یا اِو قس، نان و نانوایی در منازل، مشاغلی که دیگر وجود ندارد، مراسم عروسی در بروجرد، خانواده های بزرگ در بروجرد، نوعی لوتر در بروجرد، اِو والا و آب انبارها، درباره نوازندگان محلی و سخنی چند در باره گور جوییدا،روضه خوانی در بروجرد و ......... همراه با تعدادی از عکس های قدیمی از بروجرد را می توانید مشاهده نمایید.


استاد عباس زرین در قسمتی از پیشگفتار کتاب می نویسد: من نه مردم شناس هستم و نه جامعه شناس، ................. در باره امراء و حکام محلی از دیر باز تاکنون مطالب فراوانی خوانده ایم و چهره های شاخص نظامی توسط افراد مختلف معرفی شده اند. ولی از طبقات معمولی، از توده های مردم فرو دست و احیانا پریشان روزگار، کسی تا به حال به نظر من پیزی ننوشته است. این کتاب تلاشی است در این راستا و امید می رود که مورد قبول مردم فرهیخته بروجرد واقع افتد.

 

کتاب " بروجرد از منظری دیگر"نوشته استاد عباس زرین توسط انتشارت فقیهی با همکاری موسسه پژوهش اندیشان کسری با تیراژ 1000 جلد در نوبت چاپ اول 1392 منتشر و در دسترس علاقمندان به تاریخ بروجرد قرار گرفته است.


@@@@@@@@@@

پی نوشت: سایت شخصی فرهاد داودوندی انتشار این اثر بسیار زیبا از تاریخ بروجرد را به استاد عباس زرین و علاقمندان به تاریخ این شهر فرهنگی تبریک می گوید و معتقد است این کتاب به بسیاری از سوالات مردم در رابطه با بروجرد و بروجرد شناسی و بخصوص تاریخ معاصر بروجرد جواب می دهد.

وجود این کتاب در منزل هر بروجردی می تواند به شناخت همشهریانمان از شهر محل زندگی مان کمک کند.

همچنین لازم است مسوولین ادارات و نهادهای فرهنگی و غیر فرهنگی در بروجرد با خرید انبوه این کتاب و اهدا آن به کتابخانه ها و اشخاص به مناسبت های مختلف، در راه شناساندن بروجرد و فرهنگ غنی بروجرد قدم های فرهنگی موثری بردارند.
طبقه بندی: استاد عباس زرین و نوشته هائی در رابطه با بروجرد،  نقدهای ورزشی اجتماعی، 
برچسب ها: بروجرد از منظری دیگر نوشته استاد عباس زرین، فرهاد داودوندی فعالترین وبلاگ نویس ایران، فعالترین وبلاگ ایران، پر بازدید ترین وبلاگ ایران، پر بازدید ترین سایت شخصی ایران، پر بیننده ترین وبلاگ ایران، بروجرد،  
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 12 خرداد 1393 توسط فرهاد داودوندی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
فال حافظ
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic