وبلاگ شخصی فرهاد داودوندی
 
فروشگاه لوازم یدكی اتومبیل ، نجوم ، ورزش ، شطرنج، هنر و علم در بروجرد
tabligh
tablighبه بهانه پانزدهمین سال تاسیس

 

 روزنامه پیغام بروجرد و چاپ شماره 600

 

تعدادی از مسئو لین ما فرق

 

 روزنامه و هفته نامه و ماهنامه را نمی دانند

 

 و به همۀ آنها روزنامه می گویند

 

 

نوشته آقای احمد ترك زبان: مدیر مسوول روزنامه پیغام بروجرد

 

22 شهریور سالروز تأسیس نشریه پیغام بروجرد است.

 

15 سال پیش در چنین روزی اولین شماره آزمایشی این نشریه در قالب هفته نامه در چاپخانه دانش خرم آباد چاپ و در شهرستان بروجرد توزیع شد و مورد استقبال همشهریان عزیز قرار گرفت . امروز در آغاز شانزدهمین سال انتشار از جهتی خوشحالیم که مجوز روزنامه داریم و می توانیم هر روز منتشر شویم ! و از طرفی نگرانیم شرایط انتشار به صورت روزنامه در شهر ما فراهم نیست . نه نیروهای ورزیده داریم و نه خبرنگاران دوره دیده و کار آشنا و نه چاپخانه ای که جوابگوی نیاز هر روزۀ یک روزنامه باشد .

 

 از طرفی دستگاههای اداری هم همکاری لازم را در این شهرستان با رسانه ها ندارند و اعلامیه های ضروری انها از طریق مدیریت بدون پول و دیواری و بنری است که با طبع مطبوعات سازگاری ندارد . به هر حال تولید روزنامه مستلزم یک سری سازوکارهایی است که شرایط آن در این شهرستان به راحتی فراهم نیست ، از طرفی امروز نشریاتی متولد شده اند که امتیاز خود را به دلالان می فروشند و دلال هم کاری با اخلاق و منش روزنامه نگاری ندارد ، برای آنها مهم جذب آگهی است به هر قیمتی که باشد و لذا در چنین آشفته بازار فرهنگی مسئولان این شهرستان هم معمولاً بهتر جذب آنها می شوند همان طور که همیشه کارهای غیر قانونی و سدمعبری در مدیریت های ضعیف بهتر جواب داده است !

 

 شکستن نرخها توسط دلالان ، عدم توزیع عادلانه اگهی ها بر اساس ضوابط و سلیقه ای عمل کردن مدیران در امر اطلاع رسانی عمومی و امتیاز بخشی بعضی از مسئولان به برخی از نشریات که در پشت صحنه ی آنها افراد خاص قرار دارند و عوامل دیگری که فعلاً قصد بر ملا کردن آن را نداریم از موانع راه مطبوعات سالم و غیر وابسته به جریانهای زدوبندی و رشوه پرداز است .

 

امروز تعدادی از مسئو لین ما فرق روزنامه و هفته نامه و ماهنامه را نمی دانند وبه همۀ آنها روزنامه می گویند، برای همین ، انتشار روزنامه در بروجرد عملاً غیر ممکن شده است .

 

 بخشنامه اداره محترم ارشاد بروجرد هم دراین مورد کارساز نبوده و نتوانسته است مشکل ما را که روزنامه هستیم و قانوناً امتیازاتی از نظر سهمیۀ آگهی به ما تعلق می گیرد حل نماید . لذا فعلاً در حد مقدور و براساس نیاز و همکاری که دستگاه ها خواهند داشت روزنامه را منتشر می کنیم . وقتی ما نمی توانیم از این پتانسیل و ظرفیت استفاده کنیم آیا می توان امیدوار بود شهر ما پروژه های بزرگتر و زیربنایی رابا روندی عادی ومنصفانه تجربه کند و به کلان شهر تبدیل شود ؟

 

 ظاهراً شهر بروجرد فعلاً در طلسم غفلت و تساهل و تسامح به عقب گرد هم رسیده تا جایی که دیگر در مراکز علمی مان شاهد نمرۀ تک رقمی حتی یک دانش آموز بروجردی در کنکورهای سراسری هم نیستیم . امروز نشریات هر شهر و استان آینه فرهنگ ، توسعه و پیشرفت هر منطقه است و وقتی ما به این آینه می نگریم می بینیم که نشریات چقدر از مردم و فرهنگ اصیلشان فاصله گرفته و به جریانهای زر و زورو سرمایه نزدیک شده است .

 

دغدغه ای که رهبر عزیزمان را وادار کرد سال 93 را سال اقتصاد و فرهنگ بنامند و از ما بخواهند که با عزم ملی و مدیریت جهادی فرهنگمان را و اقتصادمان را اصلاح و مدیریت کنیم . امیدواریم مسئولین دلی بسوزانند و نگذارند حق قانونی یک نشریه ضایع گرددباشد که بتوانیم فاصلۀ انتشار خود را حداقل به دو یا سه بار در هفته ارتقاء دهیم .

 

 مستدام باشید مدیر مسئول

طبقه بندی: آقای احمد ترک زبان( مدیر مسئول پبغام بروجرد)، 
برچسب ها: فرهاد داودوندی فعالترین وبلاگ نویس ایران، فعالترین وبلاگ ایران، پر بازدید ترین وبلاگ ایران، پر بازدید ترین سایت شخصی ایران، پر بیننده ترین وبلاگ ایران، بروجرد، به بهانه پانزدهمین سال تاسیس روزنامه پیغام بروجرد و چاپ شماره 600،  
نوشته شده در تاریخ شنبه 22 شهریور 1393 توسط فرهاد داودوندی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
فال حافظ
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic