وبلاگ شخصی فرهاد داودوندی
 
فروشگاه لوازم یدكی اتومبیل ، نجوم ، ورزش ، شطرنج، هنر و علم در بروجرد
tabligh
tabligh

تبریک به تمامی خیرین عزیز

موفقیت عمل جراحی چشمان


"دختری که شاید چشمانش را از دست بدهد" 

فرهاد داودوندی- بروجرد:

همین چند ماه قبل بود که پزشکان صحبت از تخلیه چشم دختر جوان بروجردی می کردند.

چشمی که از همان دوران نوزادی پلک هایش بسته نشده بود و اینک پس از 28 سال بینایی توام با مشکل، بیماری خطرناکی چشم را تهدید می کرد.

 وضعیت نامناسب مالی زنگ خطر را برای این دختر جوان به صدا در آورده بود.

پزشکان فوق تخصص، ماندگاری چشم را در مرحله اول به لطف ویژه خدا و در مرحله بعد به فراهم نمودن مبلغی بیش از 20 میلیون تومان، برای عمل جراحی مربوط می دانستند.

تمامی "دار و ندار" این خانواده 500 هزار تومان هم نبود، به هر دری زدند با در بسته مواجه شدند!

وام های دو میلیون تومانی که دست آخر به آنها تعلق نگرفت، کمک های مراکز خیریه که آنقدر ناچیز بود که قیدش را زدند، آشنایانی که برای ضمانت بانکی نصف وام را درخواست می کردند و الی آخر ....

تنها دری که هیچگاه به روی این دختر جوان و خانواده اش هرگز بسته نبود، در درگاه الهی بود.

 وقتی قرار شد نگاه ها فقط به دستان خدای مهربان دوخته شود، این دست خدای مهربان بود که از آستین "خیرین" عزیز بیرون آمد و مبالغ بسیاری از 5 هزار تومان گرفته تا مبالغ چند صد هزار تومانی به حساب اینجانب ( فرهاد داودوندی) واریز شد.

پروفسور ناصر پارسا افتخار بروجردی ها در دنیای پزشکی و سرطان شناسی و انجمن سرطان مهیار بروجرد هم برای تخفیف گرفتن چند میلیون تومانی از پزشکان جراح و کمک مالی به این دختر جوان به واقع سنگ تمام گذاشتند و مبلغ 3 میلیون تومان هم به این دختر خانم کمک مالی کردند.

به هر حال بعد از مدتی مبلغ 15 میلیون تومانی صرفا مورد نیاز برای عمل چشم " دختری که شاید چشمانش را از دست بدهد" فراهم شد و اوایل همین هفته گذشته بود که چندین پزشک فوق تخصص از رشته های مختلف پزشکی در یک عمل جراحی چندین ساعته، برای عدم تخلیه و حفظ چشم این دختر جوان بروجردی تمام توان خود را در بیمارستانی در شیراز به کار بستند.

لطف بیکران خدای مهربان، دعای خیر مردم و "خیرین" عزیز و انرژی های مثبت تمامی کسانی که برایشان عمل چشم این دختر بسیار مهم بود بالاخره نتیجه داد و 24 ساعت بعد از عمل جراحی، وقتی بخیه چشم کشیده شد، در مقابل چشمان پر از اشک مادر این دختر جوان، که  بسیار دل نگران سلامتی چشمان دختر جوانش بود، این پزشکان متخصص بودند که پس از معاینه کامل، لبخند بر لب خبر از موفقیت آمیز بودن عمل جراحی دادند

....و اینک دیگر با یاری خدای مهربان،خطر تخلیه چشم برای همیشه از میان رفته و بالاخره پس از سالها  این خانواده نیازمند برای اولین بار بود که با دیدن سلامتی دختر جوان شان، پس از ادای نذر در " صحن شاهچراغ شیراز " برای سلامتی "تمامی خیرین عزیز" دعا کردند و همراه با "خیرین" عزیزمان که هزینه عمل جراحی را فراهم کرده بودند، این خانواده هم شاد شدند، لبخند زدند، از ته دل خندیدند و سر به سوی آسمان کردند و دیدند که ماه و خورشید و آسمان بیکران خدای مهربان هم به خاطر نوعدوستی "خیرین" عزیز لبخند بر لب دارند.

 

@@@@@@@@

توضیح ضروری فرهاد داودوندی:
آخر خرداد ماه و بعد از فرو نشستن متورم بودن اطراف چشم و برای بررسی نهایی وضعیت کامل چشم و پلک مصنوعی به کار رفته، این دختر خانم جوان باید دوباره راهی شیراز بشود تا معاینه سلامتی کامل چشم،  توسط پزشکان مربوطه انجام بگیرد.


@@@@@@@@


گاهی خدا

با دست تو دست دیگر بندگانش را میگیرد.

با زبان تو گره از كار بنده ای باز میكند.

وقتی دستی را به یاری میگیری،

بدان كه در آن زمان دست دیگر تو در دست خداست


مَّثَلُ الَّذِینَ یُنفِقُونَ أَمْوَالَهُمْ فِی سَبِیلِ اللّهِ كَمَثَلِ حَبَّةٍ أَنبَتَتْ سَبْعَ سَنَابِلَ فِی كُلِّ سُنبُلَةٍ مِّئَةُ حَبَّةٍ وَاللّهُ یُضَاعِفُ لِمَن یَشَاءُ وَاللّهُ وَاسِعٌ عَلِیمٌ.مَثَل (صدقات‏) كسانى كه اموال خود را در راه خدا انفاق می كنند، همانند دانه‏ اى است كه هفت خوشه برویاند كه در هر خوشه‏ اى صد دانه باشد؛ و خداوند براى هر كس كه بخواهد (آن را) چند برابر می ‏كند، و خداوند گشایشگر داناست‏.

بقره/261


تمامی خیرین عزیزی که مایلند در امر خدا پسندانه کمک به هزینه های بعد از عمل جراحی دختری که شاید چشمانش را از دست بدهد" آستین همت را بالا بزنند می توانند کمک های هر چند اندک مادی خود را به حساب  کارت بانک تجارت  شماره :

  5859831008771817

 بنام فرهاد داودوندی واریز کرده و پیامک ارسال مبلغ خود را نیز به شماره تماس 09161622595  ارسال نمایند.
طبقه بندی: نقدهای ورزشی اجتماعی، 
برچسب ها: کمک به دختری که شاید چشمانش را از دست بدهد، دخترنیازمندی که شاید چشمانش را از دست بدهد، تخلیه چشمان، تخلیه چشمان دختر، دختری با چشمانش، بیماری چشم،  
نوشته شده در تاریخ جمعه 12 خرداد 1396 توسط فرهاد داودوندی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
فال حافظ
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات