وبلاگ شخصی فرهاد داودوندی
 
فروشگاه لوازم یدكی اتومبیل ، نجوم ، ورزش ، شطرنج، هنر و علم در بروجرد
tabligh
tabligh
اکبر رنجبرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان گفت: فردی امروز صبح با ورود به مجلس، با نیروهای حفاظت درگیر شد و به سمت آنان تیراندازی کرد.


وی تصریح کرد:این اتفاق پس از گیت اول و خارج از محوطه بسته  مجلس بوده است.

 عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: عامل تیراندازی در مجلس دستگیر شد.

وی افزود: در حال بررسی جزئیات هستیم.

رنجبرزاده گفت: عاملین چهار نفر بودند و سه نفر به دفاتر نمایندگان رفته اند.

وی گفت: تا کنون 8 نفر زخمی شدند.


همچنین حشمت‌الله فلاحت پیشه عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان با بیان اینکه ظاهرا اوضاع در مجلس تحت کنترل درآمده است، عنوان کرد: ما از وجود مجروحان در جریان حمله امروز خبر داریم اما راجع به وجود شهید، هنوز به ما که در صحن مجلس هستیم چیزی نگفته اند.

وی با بیان اینکه مهاجمین می خواستند به سمت صحن بیایند اما راه را گم کردند و اشتباهی رفتند، افزود: ما اکنون در داخل صحن مجلس هستیم و اخبار ضدونقیض به ما هم می رسد.

فلاحت پیشه گفت: هم اکنون مشکل خاصی در صحن مجلس وجود ندارد و دستور در حال اجراست.


هدایت اله خادمی نیز در گفت و گو با خبرنگار گروه سیاسی میزان درباره تیراندازی در مجلس بیان کرد : هم اکنون دربهای مجلس بسته شده و کسی اجازه ورود و خروج ندارد.  

وی ادامه داد: هنوز تعدادی افراد مسلح در ساختمان مجلس هستند و درهای صحن بسته شده و نمایندگان به بحث مسائل در دستور کار مشغول هستند. 

این عضو کمیسیون انرژی مجلس عنوان کرد: چند نفر مسلح به مجلس وارد شده اند و مدام تیراندازی میکنند و الان به سمت اتاق های نمایندگان رفته اند و فعلا این افراد دستگیر نشده اند. 

خادمی گفت: تعدادی در ساختمان تیر خورده اند ولی اطلاعی از جزئیات نداریم .

رنجبرزاده در ارتباط تلفنی با شبکه خبر ضمن تائید خبر میزان گفت:حدود 4 نفر از افراد ناشناس از درب شمال مجلس وارد ساختمان مجلس شده اند و در ابتدا به سمت محافظین شلیک کرده تعدادی مجروح شده اند.

وی با بیان اینکه عاملین وارد ساختمان دفتر نمایندگان محلس شده اند گفت: تیراندازی در انجا ادامه دارد.

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: تالان گزارشی مبنی بر شهادت کسی گزارش نشده است. نمایندگان مجروح نشده اند و عاملین تیراندازی  در اتاق های دفاتر نمایندگان خود را مخفی کرده اند و ماموران امنیتی در حال تلاش برای دستگیری آن ها هستند.

ولی الله نانوا کناری عضو کمیسیون امنیت ملی به خبرنگار میزان گفت: اوضاع تحت کنترل است و نمایندگان در داخل صحن علنی قرار دارند.

خبرنگار خبرگزاری میزان  که در محل مجلس شورای اسلامی مستقر است، می گوید نیروهای امنیتی ساختمان مجلس را احاطه کرده اند و رفت و آمدها به شدت کنترل می شود. صدای تیرانداز بیرون از مجلس هم به گوش می رسد.


طبقه بندی: اجتماعی، 
برچسب ها: تیراندازی در مجلس شورای اسلامی،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 17 خرداد 1396 توسط فرهاد داودوندی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
فال حافظ