وبلاگ شخصی فرهاد داودوندی
 
فروشگاه لوازم یدكی اتومبیل ، نجوم ، ورزش ، شطرنج، هنر و علم در بروجرد
tabligh
tabligh


رئیس انتقال خون بروجرد:


رئیس انتقال خون بروجرد گفت: از ابتدای ماه رمضان تا کنون اهدای خون 12/3 درصد کاهش یافته و با کاهش ذخایر خونی از جمله پلاکت روبرو شده ایم.


"غلامرضا حامدی" رئیس انتقال خون بروجرد در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: با توجه به این که از مدتها قبل اطلاع رسانی در مورد اهدای خون در ماه رمضان انجام شد اما متاسفانه طی 10 روز اول ماه رمضان با کاهش 12/3 درصدی اهدای خون در بروجرد مواجه هستیم.

 

وی اضافه کرد: مراجعین اهدای خون 16/8 درصد کاهش یافته و با توجه به کاهش اهدای خون با کاهش ذخایر خونی از جمله پلات مواجه هستیم.

 

به گفته وی بیماران و نیازمندان زیادی هستند که باید در زمان های مورد نظر خون دریافت کنند و در صورتی که اهدای خون کاهش پیدا کند ممکن است سلامتی این افراد به خطر بیفتد.

 

حامدی با اشاره به این که روزه داران بعد از افطار هم می توانند اقدام به اهدای خون کنند افزود: برخی از روزه داران در طول روز ممکن است به دلیل ضعف و بی حالی نتوانند خون اهدا کنند اما انتقال خون تا 12 شب اقدام به خونگیری می کند و این افراد می توانند بعد از افطار به این سازمان مراجعه کنند.

 

رئیس انتقال خون بروجرد تصریح کرد: بیماران پیوند اعضا، مبتلایان به انواع سرطان‌ها، تالاسمی و بیماران تصادفی نیازمندان به خون هستند و اهدا کنندگان خون این بیماران را در ایام ماه رمضان فراموش نکنند.

 


طبقه بندی: اجتماعی، 
برچسب ها: انتقال خون، خون،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 17 خرداد 1396 توسط فرهاد داودوندی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
فال حافظ