وبلاگ شخصی فرهاد داودوندی
 
فروشگاه لوازم یدكی اتومبیل ، نجوم ، ورزش ، شطرنج، هنر و علم در بروجرد
tabligh
tablighگزارش حادثه سقوط زنده یاد

علی گل آراء کوهنورد بروجردی

از "علم کوه" از زبان امدادگران

انجمن پزشکی کوهستان ایران: مصدوم حادثه گرده آلمان ها ( کوهنورد: علی گل آراء اهل بروجرد) بامداد امروز جمعه ۱۷ شهریور ماه ۹۶ حدود ساعت یک و بیست دقیقه در بیمارستان کلاردشت فوت نمود.

تیمی از کلاردشت متشکل از
شهداد دارابی، حسن تقوی،فرشید قره باغی،مجید ربیع پور،صابر فقیه عبدالهی، علیرضا رجبی،كامیارقدمی،عبدالله فرضی و محمداسماعیلی از كلاردشت با کوله های 17 تا 20 کیلویی ساعت یازده شب، پانزدهم شهریور به سمت قله علم کوه حرکت کرده و ساعت 11 روز بعد شانزدهم شهریور به نوک قله علم کوه میرسند.

کوهنوردان کلاردشتی به همراه سه تن از کوهنوردان شیرازی و سه تن از کوهنوردان تهرانی اقایان مهدی جباریان و سروش پاکنژاد مصدوم را تا آخر گرده بالا کشیده و به نوک قله رسانده و مصدوم را به همراه بسکت(برانکارد) از نوک قله علم کوه به تنگ گلی رسانده و نیروهای هلال احمر مصدوم را از تنگ گلی تحویل و به بیمارستان کلاردشت انتقال داده اند که متاسفانه مصدوم در ساعت یک و بیست دقیقه بامداد در بیمارستان کلاردشت فوت میکند.

بنابر گفته شاهدان باز هم طبق معمول نه خبری از هلی کوپتر بوده است نه امداد و نجات بلکه تمام مراحل امداد و نجات توسط کوهنوردان بومی کلاردشت و کوهنوردان شیرازی و سه تن از کوهنوردان تهرانی انجام شده است
و باز هم با نیامدن و عدم امداد رسانی هوایی، کوهنوردی دیگر در منطقه علم کوه، دومین و پرترافیک ترین قله کشور جان خود را از دست داد.

هر چند نتیجه این امداد و نجات تاسف بار بود ولی تلاش همه عزیزان ثابت نمود انسانیت و نوعدوستی و کمک به هم نوع ارزشی والاتر از همه خصائل دارد.

اگر اسم عزیزانی که در این امداد رسانی کمک کرده و نام آنها از قلم افتاده است مارا به بزرگواری خود ببخشند.

در نهایت امیدواریم برای امداد و نجات کوهستان تدبیری اندیشیده شود تا با تمام بی تدبیری ها دیگر شاهد همچین حوادث تلخ و ناراحت کننده ایی در منطقه علم کوه نباشیم.

در فاصله یک ماه این دومین مصدوم فوت شده در ارتفاعات کلاردشت علم کوه میباشد.

قضاوت با خودتانانجمن پزشکی کوهستان ایران
طبقه بندی: ورزشی، 
برچسب ها: گزارش حادثه سقوط علی گل آراء کوهنورد بروجردی از "علم کوه" از زبان امدادگران، علی گل آرا.... کوهنورد بروجردی، سقوط از کوه، علم کوه، علی گل آراء،  
نوشته شده در تاریخ جمعه 17 شهریور 1396 توسط فرهاد داودوندی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
فال حافظ