وبلاگ شخصی فرهاد داودوندی
 
فروشگاه لوازم یدكی اتومبیل ، نجوم ، ورزش ، شطرنج، هنر و علم در بروجرد
tabligh
tablighبه بهانه سالروز حمله موشکی و شهادت 68 دانش آموز بروجرد؛
در بیستم دیماه سال 65 در حمله موشکی دشمن به 2 مدرسه بروجرد 68 دانش آموز به شهادت رسیدند، غنچه های مدرسه مظلومانه شهید شدند و با شهادت خود از مدرسه به دیدار خدا شتافتند.

به گزارش بازتاب بروجرد چند سالی از جنگ تحمیلی می گذشت، حملات موشکی، بمباران، کشتن کودکان و مردمان بی گناه تنها بخشی از جنایات های صدام بود که با حمایت دنیای غرب بر علیه ایران انجام می داد و در این سالها برای رسیدن به اهداف خود از هیچ جنایتی دریغ نکرد.

 

در طول دوران دفاع مقدس مردم شهرستان بروجرد بارها و بارها مورد حملات موشکی و بمباران ها قرار گرفته بودند اما 20 دیماه سال 1365 حادثه ای رخ داد که قلب همه را به درد آورد، آری حمله موشکی دشمن به 2 مدرسه پسرانه شیهد فیاض بخش و امام حسن(ع) شهرستان بروجرد در این روز سبب شد تا در یک لحظه 68 دانش آموز با قامت هایی کوچک از مدرسه راهی بهشت شوند.

شهید

همان دانش آموزانی که تصور درستی از جنگ نداشتند، دانش آموزانی که مظلومانه به شهادت رسیدند، دانش آموزانی که هر کدام امید یک خانواده بودند در این روز به مدرسه رفتند اما بازنگشتند و مظلومانه به شهادت رسیدند.

 

صدام جنایتکار این بار دانش آموزان و مدارس را هدف قرار داده بود، در این روز دانش آموزان مانند همیشه با کیف و کتاب راهی مدرسه شده بودند، صدای شادی های کودکانه و قهقهه های آنان شنیده می شد، ساعت 13 ظهر است و دانش آموزان با نظم و ترتیب برای رفتن بر سر کلاس ها به صف می شوند که ناگهان صدای انفجار شنیده می شود.

شهدا

در این لحظه فقط دود و گرد و غبار از دو مدرسه فیاض بخش و امام حسن (ع) دیده می شود، خانواده های دانش آموزان سراسیمه به محل حادثه می روند، صدای ناله و شیون مادران شنیده می شود، هر کدام به دنبال غنچه هایی می گردند که با جنایت صدام پَرپَر شدند.

 

آری در این حادثه 68 دانش آموز به شهادت رسیدند که در همین راستا گفتگویی با خانواده شهیدان گودرزی انجام شده که در این حادثه سه نفر از عزیزان خود را از دست دادند، دو فرزند خردسال این خانواده به همراه پدر در حمله موشکی به شهادت رسیده اند.

شهید

مادر شهیدان محمود و مسعود گودرزی در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: مسعود 8 ساله و محمود 9 ساله بود که هر روز به همراه پدرشان به مدرسه می رفتند، پدر مسعود و محمود هر روز آنها را تا مدرسه همراهی می کرد اما 20 دیماه روزی بود که دو فرزندم به همراه همسرم به مدرسه رفتند و بازنگشتند.

 

وی اضافه کرد: یکی از فرزندام آرزو داشت پلیس باشد و دیگری دوست داشت روزی خلبان شود و در آسمان پرواز کند و همیشه در بازیهای کودکانه خود از آرزوهایشان می گفتند ولی هر دو فرزندم در این حادثه به شهادت رسیدند.

 

مادر این دو شهید از روز حادثه می گوید که مسعود و محمود به همراه پدر ساعت 13 ظهر در نوبت ظهر راهی مدرسه شدند اما کمی از رفتن آنها نگذشته بود که ناگهان صدایی مهیب شنیده شد، سراسیمه به خیابان آمدم و متوجه شدم دودی غلیظ از مدرسه بلند شده است، نمی دانم چگونه خودم را به مدرسه رساندم اما وقتی به مدرسه رسیدم پیکر دو فرزندم و همسرم را دیدم.

شهید

به گفته وی وقتی نگاهم به پیکر یکی از فرزندام افتاد متوجه شدم بر اثر این حادثه سرش از بدنش جدا شده، او را در آغوش گرفتم و این آخرین باری بود که فرزندم را بغل کردم و او را بوسیدم.

 

وی بیان کرد: چند وقت پیش وقتی خبر شهادت شهید حججی را شنیدم که سر از تنش جدا شده، به یاد طفل خردسالم افتادم که سالها پیش دشمن جنایتکار دست به حمله ای زد که فرزندم  بی سر شد و سه نفر از عزیزانم به فیض شهادت رسیدند.

 

مادر این دو شهید حمله موشکی بروجرد اظهار داشت: هر ساله وقتی دیماه فرا می رسد  حال و هوایی خاص همه وجودم را فرا می گیرد، کنار قاب عکسشان می روم و کلی با آنها درد دل می کنم.

شهدا

"داود گودرزی" برادر دو شهید حمله موشکی بروجرد افزود: شهدا راه امام حسین(ع) را ادامه دادند و افتخار می کنم که 2 برادرم و پدرم شهید هستند و همیشه سعی می کنم راه شهدا را با عمل به وصیت شهدا، پشتیبانی از ولایت و رهبری ادامه دهیم.

 

برادر شهیدان گودرزی افزود: شهادت 68 دانش آموز شهید فاجعه ای بزرگ بود که مدعیان دورغین حقوق بشر به وسیله موشکهای اهدایی خود به رژیم بعث عراق مرتکب شدند.

 

به گفته وی انتظار می رود پل شهدای دانش آموز با همین نام به بهره برداری برسد چرا که برخی هنوز این پل را به نام رودکی عنوان می کنند.

 

68 شهید دانش آموز بی گناه و بی دفاع به دست دژخیمان به شهادت رسیدند تا امروز سندی باشد به مظلومیت این شهدا و ملت ایران که هشت سال در آماج سخت ترین شرایط جنگی پای اسلام و انقلاب و نظام و ولایت خود ایستادند.


طبقه بندی: اجتماعی، 
برچسب ها: روایت 68 دانش آموزی که مظلومانه در مدرسه به شهادت رسیدند، شهادت 68 دانش آموز بروجرد، سالروز حمله موشکی، حمله موشکی به مدرسه، دانش آموزان شهید،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 20 دی 1396 توسط فرهاد داودوندی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
فال حافظ